Pięć cech dobrego doradcy finansowego.

5 CECH DOBREGO DORADCY FINANSOWEGO

Kiedy zaczynamy zarządzać własnymi pieniędzmi, zaczynają się pojawiać pytania, na które trudno odpowiedzieć nam samemu. Wtedy właśnie zaczynamy myśleć o pomocy z zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem okazuje się często pomoc doradcy, jednak nie każdy rozumie nasze potrzeby. Co zrobić, aby wybrać dla siebie idealnego doradcę i abyśmy byli zadowoleni z jego pracy jak i naszego wkładu? I na to znaleźliśmy sposób. Przedstawiamy Państwu 5 podstawowych cech, jakie powinien posiadać dobry lub nawet idealny doradca.


1.WIEDZA - Nie każdy doradca ma głowę bogatą w wiedzę, przez co nie jest w stanie odpowiednio wytłumaczyć nam pewne niejasne sprawy. W takiej sytuacji żadna ze stron nie jest zadowolona, traci na tym i klient i doradca. Aby tego uniknąć, doradca powinien spowodować, by jego klienci czuli komfort oraz by jak najlepiej radzili sobie w nagłych sytuacjach, takich jak zwyżka lub spadek na rynku finansowym.

2.CZUJNOŚĆ - Doradca musi stale utrzymywać kontakt ze swoimi klientami, żeby zdobyć ich zaufanie do siebie. Przecież żaden nie lubi być ignorowany, nawet jeśli jest to przypadkowa sytuacja, np. nie odpisanie na maila. Wiele osób, które liczą na kontakt ze swoim doradcą i go nie otrzymują, uważają go jako osobę niekompetentną. Jednak wina nigdy nie leży po jednej stronie. Najlepiej jest umawiać się wcześniej ze swoim doradcą na konkretny termin przynajmniej raz w roku, aby skontrolować swoje finanse.

3.UMIEJĘTNOŚĆ NAUCZANIA - Posiadasz dużą sumę pieniędzy, którą chcesz zachować na depozyt lub dokonać inne transakcji. Dzwoni się na infolinię, umawia spotkanie i współpraca zaczyna się gładko. Gorzej już jest na samym spotkaniu, kiedy doradca przedstawia ogrom wiedzy finansowej, której nie rozumiesz. Starasz się dowiedzieć jak najwięcej, jednak informacje dalej są dla Ciebie zdawkowe. To nie brzmi dobrze. Dobry doradca jest w stanie przekazać informację w sposób jasny dla klienta w taki sposób, żeby przedstawić mu najbardziej korzystne warunki dla niego. Jeśli natknąłeś się na doradcę „wszechwiedzącego”, to może warto zmienić go na nowego? Warto także zwrócić uwagę, czy dzięki jego radom stałeś się lepszym inwestorem.

4.ODPOWIEDZIALNOŚĆ - Często potrafi studzić emocje klientów, którzy szybko nakręcają się na duże zyski. Stara się namawiać klientów na oszczędzanie, tłumaczy że inwestycje wpłyną dużo korzystniej na finanse, potrafi użyć tak skonstruowanych argumentów by w łatwy sposób dotrzeć do klienta, informuje go o pewnym ryzyku oraz naprowadza nam na podjęcie racjonalnej decyzja, która pozytywnie wpłynie na obie strony. Aby wybrać dobrego doradcę, należy najpierw samemu sprawdzić jego kompetencje poprzez rozmowę telefoniczną bądź spotkanie. . Mamy nadzieję, że cechy, które wymieniliśmy powyżej, pomogą Wam wybrać idealnego doradcę, który będzie traktował Was w należyty sposób oraz zadba o Wasze finanse. Kodeks dobrych praktyk, który podpisują doradcy Goldberg&Sons.

...